Ремонт мікрохвильової печі
Сучасна людина звик вживати гарячу їжу в будь-який зручний час. Ніхто вже не лається з приводу остиглого обіду, адже за допомогою мікрохвильовки можна за лічені хвилини, часом секунди розігріти їжу. Але, як і будь-яка побутова техніка, вона вимагає догляду і своєчасного ремонту.
Як дізнатися, чому пристрій вийшов з ладу і яка саме деталь пошкоджена, які способи попередження неполадок і де ж ремонтувати мікрохвильовку в разі поломки розглянемо в цьому матеріалі.
Принцип роботи і основні запчастини для мікрохвильовки
Щоб зрозуміти, що мікрохвильова піч має неполадки, не потрібно комплексно вивчати керівництво по розбору мікрохвильовки. Існує ряд явних «симптомів» поломки:
- пристрій не включається (не вимикається автоматично);
- їжа не нагрівається або прогріта частково;
- панель управління мікрохвильової печі не реагує на сигнали (торкання);
- внутрішній піддон припинив здійснювати обороти;
- дверцята погано закривається чи відходить;
- техніка видає шум або вібрації.
Набагато складніше обчислити, чому піч перестала виконувати свої функції. Спочатку слід провести самостійну діагностику пристрою, для чого необхідно хоч трохи розбиратися в самому пристрої.
Мікрохвильова піч має ряд основних комплектуючих, що вимагають ретельного огляду при виникненні несправностей:
- засоби фіксації дверцят (засувки), вони блокують роботу пристрою у відкритому вигляді;
- двигун обертання тарілки мікрохвильовій печі, купити який дуже непросто;
- сепаратор і його ролики;
- вентиляція;
- найдорожча деталь, якої є головний генератор НВЧ-променів – магнетрон;
- хвилевід, який доставляє промені всередину печі;
- діод, що володіє високим вольтажем;
- конденсатор;
- управлінський блок.
Самостійна перевірка пристрою необхідна для виключення банальних поломок, за типом «перегоріла лампа для мікрохвильової печі», провести заміну якої можна без допомоги фахівців. Але у випадку, якщо поверхневий аналіз мікрохвильовки не приніс результату, краще йти до майстрів, які мають потрібні запчастини для мікрохвильових печей, ціна яких на порядок нижче, ніж в магазинах.
Для визначення неполадок власникові варто знати, де розташовані основні частини, необхідні для успішного функціонування пристрою:
- мікровимикач;
- термореле;
- повітропровід;
- тен гриля;
- основний запобіжник;
- мережевий фільтр;
- конденсатор;
- трансформатор;
- магнетрон;
- двигун охолодження магнетрона;
- діод.
Щоб дістатися до основних комплектуючих мікрохвильовки, необхідно зняти верхню панель. Головне – запам'ятовувати послідовність розбору, щоб потім не вийшло проблем зі збиранням.
Найбільш часті несправності мікрохвильовок
При правильному догляді і своєчасній діагностиці запчастини для мікрохвильовки можуть знадобитися нескоро. Адже статистика стверджує, що більшість поломок виникає саме через неправильне користування, рідше винні шлюб товару або знос деталей.
1. Поломка НВЧ-генератора (коли їжа прогрівається частково або зовсім залишається холодною) вимагає його діагностики. У разі несправності, необхідно магнетрон мікрохвильовій печі купити.
2. Іскри всередині пристрою з'являються через прогоряння слюдяної пластини. До подібних явищ приводить використання посуду, непредназначенной для мікрохвильовки – з металевим напиленням або столовими предметами, залишеними в тарілці при нагріванні їжі.
3. Кнопки і таймер перестають працювати через жирових забруднень, внаслідок недоброякісного догляду за агрегатом. Якщо мікрохвильовка чиста – проблема, можливо, з пружиною або внутрішніми контактами.
4. Піддон перестає обертатися при поломці двигуна або перегорання електричної котушки.
5. Поява стороннього шуму або тріска є наслідком замикання трансформатора або некоректної роботи вентилятора.
6. Якщо пристрій не вмикається або самостійно відключається, не відпрацювавши встановлений час, – потрібно купити конденсатор для мікрохвильової печі.
7. Не загоряється лампочка – вона перегоріла, потребує заміни або проблеми з проводкою (тоді і інші деталі почнуть незабаром коротити).
З якою б проблемою ви не зіткнулися, самостійний ремонт може обернутися ще більшим пошкодженням або розгерметизацією пристрої, що неминуче призводить до шкідливого випромінювання, швидкого виходу мікрохвильовки з ладу.
Сервісний центр Самсунг: діагностика та відновлення мікрохвильовки
Якщо пристрій вийшов з ладу – потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста. Лагодити агрегат самостійно – не найкраща ідея, адже якщо ви зіпсуєте мікрохвильовку, покупка нової обійдеться вам недешево. Тому рекомендуємо при поломці не погіршувати ситуацію, а відразу віднести пристрій в сервісний центр Самсунг ІНЕК.
Тут співробітники проводять цілий комплекс робіт по відновленню функцій пристрою для його нормальної експлуатації:
- діагностують поломку (з розбором мікрохвильовки або без);
- проводять заміну деталей аналогами заводського якості (наприклад, гачок двері мікрохвильової печі Samsung);
- допомагають при необхідності встановити і демонтувати побутову техніку;
- здійснюють контроль коректності всіх кріплень, щільності прилягання дверцят, усувають перекоси, зазори;
- консультують по правильному догляду, експлуатації пристрою.
Фахівці аналізують зовнішнє стан мікрохвильовки, потім шукають несправності всередині, використовуючи спеціальні прилади. У нас є якісні оригінальні комплектуючі, які самостійно дістати дуже складно. Наприклад, двигун обертання тарілки або трансформатор мікрохвильовій печі купити просто на ринку дуже складно, зате на наших складах завжди в наявності.
Лише в сервісному центрі ІНЕК можна перевірити не тільки справність роботи пристрою і його деталей, але і впевнитися у відсутності негативного випромінювання.